Šport

2. krog rokometne končnice za obstanek 2012/2013: Krško – Ribnica Riko hiše 20:22 (10:12)

Rokometna žoga
Rokometna žoga
Rokometna žoga

2. krog končnice za obstanek 2012/2013: Krško – Ribnica

Krško – Rokometaši Ribnice Riko hiš so v drugi tekmi končnice 1. NLB Leasing lige (skupina od 7. do 12. mesta) v gosteh premagali Krško z 22:20 (12:10).

Ribnica je dosegla drugo zmago in je na prvem mestu v skupini za obstanek, zadnjeuvrščeno Krško pa je po “senzacionalni” zmagi v Ormožu doživelo prvi poraz.

Izbranci domačega trenerja Aleksandra Markla so bili večji del tekme povsem enakovredni tekmecem iz dežele suhe robe. V prvi polovici drugega polčasa so si priigrali celo dva gola prednosti (17:15), v prelomnih trenutkih dvoboja pa so Ribničani vendarle strnili svoje vrste, po vodstvu z 21:18 pa je bilo jasno, da bodo iz Posavja odnesli obe točki.

V zmagoviti ekipi je bil najbolj učinkovit Samo Rutar s šestimi, v poraženi pa je Jaka Ferkulj dosegel osem golov.

Ribnica bo v naslednjem krogu gostila Sevnico, Krško pa bo gostoval v Izoli. Obe tekmi bosta v sredo, 10. aprila.

Statistika tekme

[oglas tip=”180×150″ p=”D”]Športna dvorana, gledalcev 250, sodnika: Pangerc in Veber (oba Ljubljana).

Krško: Polutnik, Žitnik, Vovk, Cehte 3, Jazbec, Dular, Ban, Kodrič, Pfajfar, Kučič 1, Škoflek, Ferkulj 8 (2), Majerle 2, Čanžar 6 (1), Koprivc, Franko.

Ribnica Riko hiše: Perovšek, Klarič, Markovič 3, Merhar, Jamnik 2 (1), Zobec, Omahen, Rutar 6, B. Nosan 2, M. Nosan, Pucelj 4, Batinič 2 (2), Čemas 3, Košmrl.

Sedemmetrovke: Krško 3 (3), Ribnica Riko hiše 5 (3).
Izključitve: Krško 12, Ribnica Riko hiše 14 minut.
Rdeč karton: Majerle (60.).

Izidi tekem 2. kroga – KONČNICA ZA OBSTANEK (OD 7. DO 12. MESTA)

2. krog (23. 03. 2013):
23. 03. 2013 19.00 SVIŠ Ivančna Gorica Istrabenz plini Izola 30:25 (13:11)
22. 03. 2013 19.30 Krško Ribnica Riko hiše 20:22 (10:12)
23. 03. 2013 19.30 Sevnica Jeruzalem Ormož 33:38 (18:20)

Lestvica po 2. krogu

Mesto Ekipa Tekem Z N P Golov Razlika Točke
1 Ribnica Riko hiše 2 2 0 0 50:46 4 4:0
2 Jeruzalem Ormož 2 1 0 1 68:64 4 2:2
3 Sevnica 2 1 0 1 67:65 2 2:2
4 Krško 2 1 0 1 51:52 -1 2:2
5 SVIŠ Ivančna Gorica 2 1 0 1 57:59 -2 2:2
6 Istrabenz plini Izola 2 0 0 2 51:58 -7 0:4

Komentiraj