Šport

3. krog 1. A SRL 2011/12: RK Ribnica – RK Celje Pivovarna Laško 23:36 (11:19)

Ribnica – Rokometaši Celja Pivovarne Laško so v tretjem krogu 1. NLB Leasing lige gostovali v Ribnici, pri ekipi, ki jim je v prejšnji sezoni prizadejala boleč poraz na finalnem turnirju Pokala Slovenije.

Ribnica je sicer letošnje prvenstvo začela z zmago in porazom (premagali so Izolo in izgubili v Krškem), medtem ko so Celjani dosegli dve zmagi. Trener Celja, Vladan Matič danes na tekmi ni mogel računati le na poškodovanega Potočnika, ki je že prestal operacijo in sedaj čaka na rezultate kako uspešna je ta bila.

Celjani so na sobotni tekmi večino dela opravili že v prvem polčasu, pa čeprav začetek ni kazal na gladko zmago. V prvih minutah tekme so domači namreč z izredno agresivno obrambo pivovarje silili k napakam in skrbeli, da ti niso zaključevali akcij z izdelanimi akcijami. Kaj hitro je bilo v tem delu igre dva zadetka prednosti za Ribnico, ki je nazadnje vodila v deseti minuti, ko je bilo 6:5. Nato so pobudo začeli prevzemati gostje, ki so se navadili igre domače ekipe. Kljub temu je ta držala korak s pivovarji vse do devetnajste minute, ko je bilo še 9:9 in vse je kazalo na razburljivo srečanje. Celjani so poizkusili s spremembo obrambe in ta je prinesla rezultat. Ribnica nikakor ni več našla poti do vrat Dejana Periča, kar pa je prišlo do njega, je ta obranil. Delni rezultat 7:0 je praktično že odločil zmagovalca, saj celjski vitezi niso popuščali niti za trenutek. Z odločno igro v obrambi so mleli nasprotnika, ki nikakor ni našel pravega orožja. Polčas se je končal z rezultatom 19:11, zadnjih deset minut igre v tem delu pa z 10:2 za Celje.

V drugem polčasu je bila na igrišču podobna slika, gostje so še naprej višali prednost in ko je ta po nekaj minutah znašala dvanajst zadetkov, je Matič postopno menjal celotno postavo. Priložnost so dobili vsi igralci, ki jih ima na razpolago in vsi so prikazali izjemno željo po igri in dokazovanju. To je bila za Ribnico slaba novica, saj so tudi »rezervisti« še naprej dvigovali prednost. Najvišja na tekmi je bila štirinajst zadetkov in če ne bi bilo nekaj izključitev pri Celju v zadnjih minutah, bi bila ob koncu tekme verjetno še višja. Pivovarji so torej zanesljivo opravili nalogo v Ribnici, njihove navijače pa lahko veseli pristop, ki so ga imeli do zadnega sodnikovega žvižga, saj ta obeta še več podobnih predstav.

Statistika tekem

Dvorana Osnovne šole, 300 gledalcev, sodnika: Masleša, Žibret

RD RRH: Klarič 4 obrambe, Torlo 3 obrambe, Perovšek 2 obrambi; Jelinič 1, Mikanovič 3, Kapular 2, Bašič 4/2, Grebenc 1, Mikulin 2, Pucelj 3, Abrahamsberg 4, Košmrlj, Andoljšek 1, Petek, Lisjak, Merhar 2/2; Trener: Mišo Toplak

Izključitve:  2 min
7-metrovke: 4/5

RK CPL: Lesjak, Perič 10 obramb, Skok 4/1 obrambe; Prieto 1, Mlakar 2, Marguč 3, Žuran 2, Razgor 3, Toskič 3, Ranevski 2/1, Poklar 2, Poteko, Metličič 3, Zelenovič 8, Mačkovšek 3, Žvižej 4/2; trener: Vladan Matič

Izključitve: 6 min
7-metrovke: 3/4

Potek: 0/1, 2/1, 2/2, 4/2, 4/3, 5/3, 5/5, 6/5, 6/7, 7/7, 7/9, 9/9, 9/16, 10/16, 10/18, 11/18, 11/19 (polčas), 12/19, 12/24, 13/24, 13/25, 15/25, 15/27, 17/27, 17/28, 17/29, 18/29, 18/30, 19/30, 19/32, 20/32, 20/34, 21/34, 21/35, 22/35, 22/36, 23/36