Šport

14. krog 2. Futsal liga 2011/12: Fragmat Extrem : KMN SEVNICA 3:0 (0:0)

14. krog 2. Futsal lige Extrem-Sevnica

S tremi zadetki v končnici tekme

Ribnica – Člani Extremovci še v drugo premagali ekipo iz Sevnice. V ribniški športni dvorani smo bili v soboto, 28.1.2012 priča lepi futsal predstavi 14. kroga 2.SFL. Gostili smo ekipo iz Sevnice, ki se je po lanski neuspeli prvoligaški sezoni preselila nazaj med drugoligaše. Da je to ekipa, ki letos extremovcem očitno leži smo se lahko prepričali tudi tokrat, saj so bili Sevničani še v drugo poraženi.

Extremovci so v prejšnjem krogu izgubili v Škofji Loki. Seveda bolj kot poraz boli način na katerega se je tekma izgubila. Da je bil to pravi poduk se je videlo že v uvodnih minutah tega domačega dvoboja. Sevničani, ki so prišli v Ribnico kot trenutno tretje uvrščeno moštvo na prvenstveni lestvici, ki so v času prestopnega roka izgubili njihovega najboljšega igralca Bizjak Sebastjana, ki se je odločil za profesionalno pot, ki jo futsal ponuja, saj je zadovoljil vodilne može pri ekipi KMN Ekonomac, ki prihaja iz Srbije. Tako, da si bo fant nekaj časa kar tam nabiral futsal izkušnje. Naših igralcev to niti malo ni oviralo pri pripravi na tekmo, saj se je videla močna motivacija in želja, pred domačimi gledalci popraviti morda malo bolj bledo predstavo iz prejšnjega kroga. Začeli so veliko bolj previdno, nasprotnika so počakali na polovici igrišča. V napadu so igrali zelo potrpežljivo in strpno, kar je bila ena od glavnih segmentov, ki so nam do sedaj kar močno nagajali, saj smo skoraj vse zadetke prejeli po izgubljenih žogah in prehodih nasprotnika v protinapad. Tokrat se je disciplina v obrambi veliko bolj popravila, saj razen ene od večjih napak, ko se je nasprotnik sam znašel pred Smajilom niti ni bilo opaziti. Sevničani so se predstavili, kot zelo mlado moštvo, ki ima vizijo, kako se zoperstaviti močnejšemu tekmecu. Postavili so se v obrambo in se zelo disciplinirano branili, naši igralci pa so skozi ves potek srečanja narekovali ritem in ton igre. Nanizali so si kar nekaj priložnosti, žoga pa ni in ni hotela za vrata dobro razpoloženega gostujočega vratarja, ki je danes prvič branil sevniške barve in to zelo solidno. Plod take izenačene in v obrambi trde in disciplinirane igre je bilo tudi nekaj manj priložnosti kot po navadi. Tako se je prvi polčas končal z nepopularnih 0:0.

Ko so gledalci pričakovali, da se bo izid morda v drugem delu pa vendarle čim prej spremenil v korist naših seveda, pa se na igrišču ni nič kaj dosti drugače dogajalo oz. spremenilo. Še vedno so oboji igrali v napadu zelo previdno, po vsaki napaki so se hitro vračali na svojo polovico in tako preprečevali eden drugemu, da bi morda iz kakega hitrega protinapada zadeli. Naši igralci so bili tudi v drugem polčasu nekoliko bolj nevarni za dosego tistega tako želenega zadetka. To je ob izteku 30. minute, uvidel tudi gostujoči trener Jonez Mitja, ki z sevniško ekipo dela že dve leti. Tako je z minuto odmora, kar se mu je za nekaj minut kar dobro obrestovalo vsaj za nekaj časa ustavil napade naših igralcev, saj so zopet kar dobro vzpostavili ravnotežje. Naši igralci pa so kljub temu uvideli, da lahko še bolj pritisnejo proti nasprotnikovim vratom, saj do takrat niso naredili še niti enega akumuliranega prekrška. Ko smo se bližali končnici pa je kartonček za minuto odmora poletel proti zapisnikarski mizi tudi iz domače strani, kar se je izkazalo kot dobro, saj so se igralci dodobra oddahnili in napolnili pljuča za zadnjih pet minut. Krenili so z vsemi močmi, kar se je videlo z obleganjem gostujočih vrat, žoga pa še vedno ni hotela v mrežo. No vse se enkrat vrača, pa smo ga le dočakali, pisala se je 36. minuta, ko je Arko Uroš lepo zaposlil Janeš Gregata, nato pa z odličnim gibanje s spremembo smeri utekel za hrbet gostujočemu branilcu. Žoga je prišla po podaji Gregata še enkrat nazaj do Uroša, ki pa je s svojo levico neubranljivo zadel za vodstvo z 1:0. Veliko veselje v dvorani se je začelo. Igralci so krenili v obrambnih nalogah še bolj motivirano, tako, da nasprotnik le ne bi morda izenačil. To se jim je še enkrat več obrestovalo v zadnji minuti, ko so s presingom nasprotnika prisilili k napaki. Janeš Grega je na sredini igrišča prestregel žogo jo hitro popeljal v napad, nato pa s podajo po zraku lepo zaposlil Gregorič Mateja, ki je žogo potisnil v gol za 2:0 kar s prsmi, kar je prava redkost in se resnično ne vidi, čisto na vsaki tekmi. Sledil je velik aplavz, ki se še ni dodobra polegel, ko sta v hiter protinapad poletela Kordiš Jure in Mihelič Mitja. Jure je lepo zaposlil Mitjo, ki pa je nesebično žogo še enkrat odložil na Jureta, le ta je lepo na tla položil nasprotnega branilca in vratarja ter zadel za končnih 3:0. Ker so do konca srečanja tako ostale samo še tri sekunde, se je slavje že predčasno začelo in še šesta zmaga v letošnji sezoni je bila tu. Za igro in pristop velja pohvaliti, čisto vse igralce, ki so se borili, tako kot se za barve kluba, ki ga imaš resnično rad tudi bori. Če bomo k tekmam vedno pristopili na tak način se bomo lahko tako igralci, kot gledalci skupaj še velikokrat veselili. Sedaj je za igralci tedenski premor, ko bomo pesti stiskali v Zagrebu za našo slovensko izbrano vrsto, ki nastopa na evropskem prvenstvu v futsalu. Prvič bo pomoč potrebna že v torek 31.1.2012, ko se bodo pomerili z svetovno velesilo tega športa Španijo in četrtek 2.2.2012, ko bodo igrali še z Ukrajici, ki tudi goji dober futsal. Močno si želimo, da bi si tako morda le priborili že dolgo čakano eno točko ali morda še kaj več, ki bi jih popeljala v tako želeno četrt finale tega tekmovanja.

Zato držimo pesti in dajmo Slovenijaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

V petek 10.2.2012 pa se bodo naši igralci v 15. krogu 2. SFL v Oplotnici pomerili z ekipo Kebelj Mibus prevozi, ki so nas v naši dvorani letos že premagali, sedaj si močno želimo, da se jim za poraz oddolžimo v njihovi dvorani.

Morda še kratko za konec tega poročila, da pa se počasi že bliža tudi sosedski derbi, ko bomo 18.2.2012 v ribniški športni dvorani gostili sosede iz Velikih Lašč, kjer pa se obeta pravi futsal spektakel tako na tribunah, kot na samem igrišču pred, med in po tekmi, zato vsi naši navijači in ljubitelji futsala rezervirajte si ta termin, mi pa se bomo potrudili, da vam ne bo žal zato.

Gremo Extreemmmmmmmmmmmmmmmm, novim zmagam nasproti !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ZVOK: Trener Tadej Levstek o tekmi