Šport

1. krog 1. A SRL 2011/12: Ribnica Riko hiše – Istrabenz Plin Izola 27:26 (14:11)

1. krog 1. A DRL 2011/12: Ribnica - Izola

Ribniška obramba je večkrat pokleknila

Ribnica – V soboto, 10.9.2011 se je začelo rokometno prvenstvo v prvi državni ligi.  Ekipa Ribnice Riko hiš je pred 250 gledalci po povprečni igri tesno, a zasluženo premagala Izolo s 27:26.

Ribničanom je na začetku kazalo bolje, saj so v 14. minuti vodili z 11:8. Sledilo je obdobje padca v zbranosti, kar so borbeni gostje izkoristili in na začetku drugega polčasa izid izenačili na 14:14. Nasprotnikoma si do konca srečanja ni uspelo priigrati občutnejše prednosti, v končnici pa so Ribničani le imeli tri zadetke naskoka (26:23), vendar jim to ni zadostovalo za mirno končnico. Gostje so se še enkrat dvignili in s tremi zaporednimi zadetki v 60. minuti izenačili na 26:26. Imeli so celo možnost za zmago, a so v zadnjem napadu, deset sekund pred koncem tekme zgrešili. Zmaga se je le nasmehnila gostiteljem, ki so z zadetkom Leona Mikulina, z upravičeno  dosojene sedemmetrovke v zadnji sekundi zmagali in tako vpisali prvi dve točki.

Pravila tekmovanja

Deluje na principu dvokrožnega ligaškega tekmovanja (vsaka ekipa igra s vsako, enkrat doma drugič v gosteh). Razdeljena je na redni del in končnico za prvaka in obstanek. Redni del ima 22. krogov. Po koncu rednega dela najboljših šest napreduje v končnico za prvaka, preostalih šest pa v končnico za obstanek. Končnica traja 10. krogov. Po končnem prvenstvu prva ekipa v končnici za prvaka postane državni prvak in se uvrstiti v najmočnejšo klubsko tekmovanje v Evropi, v ligo prvakov. Zadnje dve ekipi v končnici za obstanek pa izpadeta v 1. B moško državno rokometno ligo.