Ribnica

Muzejsko društvo Ribnica lani izpolnilo začrtane cilje

France Ivanec, predsednik Muzejskega društva Ribnica
France Ivanec, predsednik Muzejskega društva Ribnica

Ribnica – Lanskega 18. maja 2012, točno na Mednarodni dan muzejev, je bilo v Rokodelskem centru Ribnica ustanovljeno Muzejsko društvo Ribnica.

France Ivanec, predsednik Muzejskega društva Ribnica

France Ivanec, predsednik Muzejskega društva Ribnica

Na občnem zboru, ki je bil  v petek, 22. marca 2013 v dvorani Rokodelskega centra v Ribnici, so se spomnili , da je bila leta 1956 pri Muzejskem društvu Kočevje ustanovljena sekcija za Ribnico, v letu 1958 pa se je oblikovalo samostojno Muzejsko društvo Ribnica.

Glavna naloga tega društva je bila želja po ustanovitvi Muzeja v Ribnici, ki so jo tudi udejanjili.

Pred prvo obletnico delovanja društva so prejšnji teden pripravili prvi občni zbor, z ugotovitvijo, da so bili pri letnih načrtih uspešni. Vse programske cilje so izpeljali, tudi predavanje ob 140 letnici rojstva arhitekte Jožeta Plačnika, ki je bilo v Rokodelskem centru zelo dobro obiskano.

[oglas tip=”200×200″ p=”D”]V Loškem Potoku so pripravili predavanje o rodoslovju, v Ribnici pa okroglo mizo ob 80 letnici rojstva profesorja Janeza Debeljaka, je poudaril predsednik društva France Ivanec.

France Ivanec o letošnjih nalogah

Vir: radiokrka.com

Komentiraj