Ribnica Šport

21. krog 1. SRL 2010/11: Ribnica Riko hiše : Slovan 43:31 (20:13)

Ribnica – V 21. krogu v 1. državni rokometni ligi je v sredo, 23.2.2011 Ribnica Riko hiše s 43:21 premagala Slovana. Zdesetkani Ljubljančani, v Ribnico so prišli le s sedmimi igralci v polju in vratarjema, so se srčno upirali razigranim gostiteljem, ki so si izdatno razliko petih zadetkov priigrali že v prvi četrtini srečanja.

Ker je bila obramba gostov dokaj razredčena, so ribniški strelci zlahka prihajali do neoviranih strelov, Ljubljančani pa so se bolj trudili v napadu, dokler so seveda imeli moči. V 45. minuti je domači trener zamenjal kompletno ekipo , priložnost so do konca dobili mlajši igralci, ki so obdržali prednost dva ducata zadetkov.

Leon Mikulin, igralec Ribnice Riko hiš : » Tudi po današnji zmagi nas še peče tisti poraz novembra na Kodeljevem. Slovan v okrnjeni zasedbi ni bil tako slab. Mi smo morali biti vso tekmo z glavo na igrišču«.

Matevž Čemaš, igralec Slovana : »Številnim težavam, ki pestijo letos klub, se je ta teden prikradla še bolezen. Pet igralcev je nenadoma zbolelo, tisti, ki smo prišli v Ribnico smo se borili po svojih močeh«.