Ribnica Šport

14. krog 1. SRL 2010/11: Celje Pivovarna Laško – Ribnica RH 34:29(16:14)

Ribnica – Rokometaši Ribnice Riko hiš so pred 400 domačimi gledalci izgubili srečanje 14. kroga v prvi državni ligi proti Celju Pivovarni Laško. Izidi je bil 34:29(16:14). Gostitelji s prikazano igro niso razočarali, kot minulo nedeljo v Trebnjem.

Za poraz je bil usodne začetek drugega polčasa, ko so gostje dvema zadetkoma prednosti iz prvega dela igre v pičlih treh minutah dodali še štiri (20:14). S pogostimi menjavi je domači trener vzpostavil ravnotežje, izid je počasi »kopnel«, v 50 . minuti pa je bil 28:26. Pred tem je domači vratar Mustafa Torlo z žogo pretekel od svojih vrat do obrambe Celjanov, in bil s prekrškom za sedemmetrovko ustavljen. To je gledalce, ki so Ribničane spodbujali do konca, dvignilo na noge, a se ti porazu predvsem zaradi tehničnih napak niso mogli izogniti. Sodnika Brecelj in Deržek sta bila najslabša udeleženca srečanja. Pri domačinih je bil z desetimi zadetki najboljši strelec Črt Abrahamsberg, pri gostih jih je enajst dosegel Dragan Gajić.

Statistika

Ribnica Riko hiše: Ljubanović 4, Kovač 1, Grebenc, Majnov, Kogelnik 1, Mikulin 2, Nikolić 2, Bečirović 7 (1), Miuhovec, Pucelj 2, Abrahamsberg 10 (3), Torlo, Perovšek, Klarič, Košmrlj. Trener: Mišo Toplak

Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Prieto, Marguč 3, Vogrinec,  Pajovič, Razgor 5 (1), Toskić 2, Poklar, Kozlin 1, Rezar,  Metličič 3, Rnić 5, Zorman 4, Gajić 11 (3), Alilović. Trener: Miro Požun

Sedemmetrovke: Ribnica RH 6(4), Celje PL 6(4)

Izključitve: Ribnica Rh 6, Celje PL 6 min.

Vir: rokometno-drustvo-ribnica.si