Site icon Ribnica24

Odgovor Mihe Klun na protestno pismo mag. Andreje Škrabec

Slovenska zastava

Slovenska zastava

Protestno pismo mag. Andreje Škrabec: Svetniška skupina Zares odločno protestira proti današnjemu postopanju občine Ribnica. Danes tekom dopoldneva so se v občini Ribnica na drogovih za zastave pojavile slovenske zastave.

V skladu z Zakonom o praznikih in dela prostih dnevih v Republiki Sloveniji (Uradni list RS, št. 26I/1991, 112/2005-UPB1, 52/2010, 40/2012-ZUJF), ki določa dela proste dneve in praznike v Republiki Sloveniji, in v skladu z Zakonom o grbu, zastavi in himni Republike Slovenije ter o slovenski narodni zastavi (Uradni list RS, št. 67/94, 14/1999), ki določa kdaj je zastava RS izobešena (13. in 14. člen) vas obveščamo, da je bilo današnje dejanje v nasprotju z veljavno zakonodajo. V zakonih je določeno, da se zastava Republike Slovenije izobeša ob praznikih Republike Slovenije, in sicer:

Zastave RS se ne izobeša na naslednja praznika:

Zastave RS se prav tako ne izobeša na dela proste dneve, kot so:

Takšno postopanje občine Ribnica je protizakonito in se ob morebitni kršitvi sankcionira  z denarno kaznijo.

Po našem opozorilu direktorju Komunalnega podjetja Ribnica g. Bojanu Trdanu so bile zastave umaknjene in tako smo preprečili morebitno prijavo na inšpekcijsko službo.

Glede na to, da pogodbeni izvajalec izobešanja zastav očitno nima pravih navodil in v izogib podobnim primerom v prihodnosti apeliramo na župana občine Ribnica, g. Jožeta Levstka, da v čim krajšem času skladno z zakonodajo izvajalcu izda navodila ob katerih praznikih se izobesijo državne in občinske zastave. Upamo tudi, da zaradi današnjega nepravilnega izobešanja zastav za občinski proračun ne bodo nastali dodatni stroški.

Lep pozdrav,  mag. Andreja Škrabec

Odgovor Mihe Klun na protestno pismo

Hvala za prijetno velikonočno jutro. Namesto, da bi se v miru pripravil na blagoslov velikonočnih jedi, sem moral prebrati tvojo “ekspertizo”, potem pa še dvakrat ustavo in zakon, da sem si potrdil tisto, kar mi je bilo že od začetka jasno. Spet manipulacija pri uporabi prava. Morda tudi neznanje, kar se rado primeri in kar si želela priznati tudi na zadnji seji, vendar ob seriji tvojih pravnih ekspertiz (tudi tista o korupciji v lokalnem glasilu je povsem zgrešena), močno dvomim, da je govora zgolj o iskreni naivnosti.

Želim poudariti, da izobešanje zastav (izven primerov iz 13. člena ZGSH) ni nezakonito, če uporaba zastave ni v nasprotju z zakonom (4. tč. 1. ods. 14. člena ZGSH). Osnovni namen uporabe zastave je izražanje narodne in državne pripadnosti, kar mora biti storjeno z ustrezno digniteto (zastave morajo biti nepoškodovane in na ustreznih mestih), zato izobešenje zastav ob največjem krščanskem prazniku (ki mu država daje pomen z dela prostim dnevom) pač ne more kršiti ZGSH. Kaj takšnega ne izhaja niti iz kazenskih določb tega zakona.

Protestno pismo je zato primer tvoje primitivne in ideološko nestrpne provokacije, zato je prav, če se z njim seznani tudi širša javnost.

Miha Klun

[oglas tip=”468×60″ p=”C”]

Exit mobile version