Šport

6. krog rokometne končnice za obstanek 2010/2011: RD Ribnica Riko Hiše – Šmartno Herz FB 30:25 (15:13)

Ribnica – V 6. krogu končnice državnega prvenstva za uvrstitev od 7. do 12. mesta je Ribnica Riko hiše v sredo, 27. aprila 2011, s 30:25 premagala Šmartno.

Gostje, ki so nastopili brez treh igralcev prve ekipe (Markovič, Šmejc, Dobravec), so se ves čas srčno, po svojih močeh upirali, a možnosti, da bi presenetili gostitelje niso imeli.

Zadnje uvrščena ekipa lige je srečanje začela bolje, od desete minute, ko je Torla v vratih zamenjal Perovšek in do konca zbral 13 obramb, so vajeti prevzeli Ribničani. S tršo obrambo so si prizadevali le toliko, da ja bil izid vse do 47. minute tri ali štiri zadetke njim v prid. Z igralcem več so gostje prejeli dva zadetka in se vdali, Riko hiše so takrat vodile s 26:19.

Tako kot na dosedanjih srečanjih, je trener Toplak dal priložnost mlajšim, ki so se borili po svojih močeh, zelo dobro.

Jošt Perovšek: »Vedeli smo, da tekma ne bo lahka, saj se Šmartno bori za obstanek. Tudi proti nam so iskali slamico rešitve, mi pa smo odigrali, kot se spodobi.«

Filip Gradišek: »Borili smo se, pokazali, da zmoremo, a so bili Ribničani boljši. Res nismo mogli iztržiti več, saj smo nastopili brez treh pomembnih mož.«

Ribnica Riko hiše: Ljubanović -1, Kovač -1, Miljak – 3, Ošlak – 3, Batinič, Klarič, Mikulin – 5 (4), Lisjak, Bečirović – 6, Pucelj – 4, Abrahamsberg – 4, Merhar – 2, Andoljšek – 1, Torlo (3 obr.), Perovšek (13 obr.), Košmrlj.

Trener: Mišo Toplak

Šmartno: Simončič – 3, Podkrajšek – 1, Podbevšek, Gradišek – 4, Repar – 4, Bahovec – 1, Kogovšek – 7 (1), Berglez – Muratovič (7 obr.), Josič – 1, Vodišek – 2, Krže – 1, Berglez – 1, Cenkar (6 obr.)

Trener: Jaka Keše

Sedemmetrovke: Ribnica Riko hiše 7 (4), Šmartno 2(1)

Izključitve: Ribnica Riko hiše 10 min., Šmartno 10 min.

Vir: e-utrip.si, I. L.