Kdaj: v petek, 8. julij 2011 ob 20h
Kje: Na pokritem prireditvenem prostoru v ribniškem Gradu
Info: TD Ribnica, VSTOP PROST
Koncert opernih arij in samospevov
petek, 8.7.2011 ob 20h
v ribniškem Gradu
![]() |
Koncertni program
1. M. Lipovšek: Moj očka so mi rekli 2. B. Ipavec: Mak žari 3. F. Lehar: Vilja lied (arija Hanne iz operete Vesela vdova) 4. R. Schumman: Hör ich das Liedchen klingen (iz cikla Dichterliebe) 5. A. Thomas: Elle ne Croyait pas (arija Wilhema iz opere Mingon) 6. G. Puccini: Donde lieta usci (arija Mimi iz opere La Boheme) 7. F. Lehar: Maxim arija (arija Danila iz operete Vesela vdova) 8. G. Verdi: Addio del passato (arija Violette iz opere La Traviata) | 9. F. Lehar: Gern hab’ ich die Fraun geküsst (arija Pagfaninija iz operete Paganini) 10. A. Lara: Granada 11. G. Donizetti: Quanto e bella (arija Nemorina iz opere L’ elisr d’ amore) 12. E. De Curtis: Non ti scordar di me 13. R. Leoncavallo: Mattinata 14. G. Donizetti: Per guarir di tal pazzia (duet Adine in Nemorina iz opere L’ elesir d’amore) 15. G. Verdi: Parigi, o cara (duet Violette in Alfreda iz opere La Traviata) 16. F. Lehar: Dein ist mein ganzes Herz (arija Suon-Chonga iz operete Dežela smehljaja) |
Tenorist Aljaž Vesel je svoje pevsko izobraževanje začel v razredu prof. Marjana Trčka leta 2008, ko je uspešno opravil sprejemne izpite na Konzervatoriju glasbe in baleta v Ljubljani. V tem času je dosegel kar nekaj odličnih rezultatov na pevskih tekmovanjih. Marca 2009 se je udeležil mednarodnega pevskega tekmovanja Brune Špiler v Črni Gori in v konkurenci devetih držav dosegel prvo nagrado tekmovanja (98 točk od 100). Novembra 2009 je v Srbiji, v Rumi, dosegel prvo mesto v svoji kategoriji, občina Ruma pa mu je dodelila posebno priznanje za najboljši glas celotnega mednarodnega pevskega tekmovanja. Februarja letos se je udeležil Regijskega tekmovanja TEMSIG, kjer je v svoji kategoriji prejel zlato plaketo (95,25 točk od 100). Marca 2010 se je ponovno udeležil mednarodnega pevskega tekmovanja v Črni Gori in prejel prvo nagrado (99,33 točk od 100). Dve leti je kot umetniški vodja vodil moški pevski zbor Fantje od fare iz Sodražice. Sodeloval je s Slovenskim komornim zborom, komornim zborom Ave in opernim zborom SNG opera in balet Ljubljana. Obiskoval je privatne ure solopetja pri profesorici Barbari Nagode. V letošnjem šolskem letu se je izobraževal na konzervatoriju za klasično in jazz glasbo v Zürichu pri prof. Roswithi Müller (Zürich Konservatorium Klassic und Jazz). Svoj študij bo nadaljeval na Zürcher Hochschule der Künste, pri priznanem prof. Scotu Weiru.
Mladi tenor, David Jagodic, se je z glasbo začel ukvarjati že v mladih letih v osnovni šoli, ko je obiskoval pouk klavirja pri prof. Mariji Holcar, glasbeno pot pa nadaljeval na Konzervatoriju za glasbo in balet v Ljubljani, smer kompozicija, v razredu prof. Janeza Osredkarja. Hkrati je obiskoval še Škofijsko klasično gimnazijo v Ljubljani. Solopetju se je posvetil leta 2008, ko se je vpisal v solopevski razred prof. Barbare Nagode na Nižji glasbeni šoli Vič-Rudnik, ki ga je pripravila na sprejemne izpite na Universität für Musik und Darstellende Kunst Wien (Univerza za glasbo in upodabljajoče umetnosti na Dunaju), ki jih je uspešno opravil v maju 2010. Od oktobra študijskega leta 2010/2011 študira solopetje v razredu univ. prof. Claudie Visce. Samostojno in z drugimi solopevci je pripravil mnogo uspešnih koncertov in sodeloval z izvajalci, kot so: Komorni zbor Megaron, Komorni zbor Aeternum, Orkester RTV Slovenija, Big-Band RTV Slovenija, in drugimi. V letu 2011 je v operi A Midsummer Night’s Dream nastopil v vlogi Wall-a in v opereti Giuditta v vlogi Pierrina. Prav tako je v produkciji univerze sodeloval v operi Figarova svadba kot pevec v komornem zboru.
Katarina Kobal je z učenjem petja začela na Glasbeni šoli Vič-Rudnik (Ljubljana) v razredu pri prof. Barbari Nagode. Leta 2009 se je udeležila mednarodnega tekmovanja »Cogoleto 2009« (Genova, Italija), kjer je prejela tretjo nagrado. V juliju 2009 je imela svoj prvi koncert v Mestnem muzeju Ljubljana. V istem letu je uspešno opravila sprejemne izpite na konservatoriju v Zürichu, kjer se je leto dni izobraževala v razredu prof. F.Gindrauxa. Od Leta 2010 nadaljuje s šolanjem petja pri priznanem prof. Scotu Weiru, prav tako na Zürcher Hochschule der Künste. V juniju 2010 je sodelovala pri predstavi Nekropola (režija in dramatizacija Boris Kobal) v okviru »Ljubljana, svetovna prestolnica knjige«. V tem času je izvedla še dva solistična koncerta. Prvega v Mestnem muzeju Ljubljana, in drugega v Dobrni, v okviru IMAGO Sloveniae. Nastopila je tudi na Grajskih večerih v Ribnici. Decembra 2010 je s predstavo Nekropola nastopila v tržaški operi Teatro Verdi ter sodelovala pri koncertu štipendistov Mestne občine Ljubljana na Ljubljanskem gradu.
Pianist Tadej Horvat (1982) je kot solist ogromno nastopal doma in v tujini in zelo uspešno sodeloval na državnih tekmovanjih, kjer je v letih 1998 in 2001 dosegel dve 1. nagradi in zlati plaketi, v letu 2004 pa 2. nagrado; v letu 2005 sta v klavirskem duu z Miho Haasom prejela 1. nagrado in najvišjo možno oceno – 100 točk. Uspešno je tekmoval tudi na mednarodnem tekmovanju Sparkasse v Avstriji ter na tekmovanju v Zagrebu in prejel posebni nagradi za najboljši izvedbi etude hrvaškega skladatelja in skladbe J. S. Bacha v vseh kategorijah. Velikokrat je uspešno nastopil kot solist z različnimi slovenskimi in tujimi orkestri in med drugimi koncerti (Mendelssohn Bartholdy, Liszt, Rahmaninov, Beethoven) izvedel tudi slovensko noviteto – Koncert za klavir in orkester št. 2 Janeza Osredkarja. Za dosežene uspehe je prejel Škerjančevo nagrado na SGBŠ in Prešernovi nagradi na Akademiji za glasbo (2005) ter ljubljanski Univerzi (2006). Z letom 2007 je postal dirigent revijskega orkestra Divertimento, s katerim poustvarja popularno, zabavno, plesno in filmsko glasbo. Tadej Horvat je zaposlen na Konservatoriju za glasbo in balet v Ljubljani kot profesor klavirja in korepetitor, prav tako pa je postal asistent oz. višji strokovni sodelavec na ljubljanski Akademiji za glasbo.