Šport

7. krog 1.A DRL 2016/17: Ribnica Riko hiše – Dol TKI Hrastnik 36:26 (16:15)

Rokometna žoga

Ribnica – Rokometaši Rika Ribnice so v 7. krogu 1. slovenske rokometne lige premagali Dol TKI Hrastnik s 36:26 (16:15).

Rokometaši Rika Ribnice so v sedmem krogu vknjižili sedmo zmago, tekmece iz Hrastnika pa so na kolena položili v drugem polčasu, v zaključku pa povsem razbili. Zasavci so izgubili petič v sezoni.

Prvih 30 minut tekme je bilo izenačenih, čeprav si je Riko vmes že priigral dva gola prednosti, vendar ga je Dol TKI Hrastnik vselej ujel. Domači so v uvodu drugega polčasa spet povedli za dva gola, Amal Ajdari je z dvema goloma še ujel priključek gostov (17:17), nato pa so Ribničani s štirimi goli med 33. in 37. minuto pobegnili (21:17). Takšne razlike niso več zapravili. Prednost je v 47. minuti narasla na +7 (26:19), v 50. na + 9 (29:20) in jasno je bilo, da bosta dve točki ostali v deželi suhe robe.

Prvi strelec tekme je bil domačin Jan Grebenc z devetimi goli, enega manj je na gostujoči strani dal Ajdari.

Dol TKI Hrastnik bo v prihodnjem krogu v petek, 21. oktobra, gostil Dobovo, ribniška zasedba pa bo dan kasneje gostovala v Kopru.