Šport

6. krog 1. A SRL 2011/12: Cimos Koper – Ribnica Riko hiše 32 : 24 (18 : 14)

Rokometne žoge

Koper –  Rokometaši Ribnice Riko hiš so včeraj, 5.10.2011 v 6. krogu  1. NLB leasing lige v gosteh izgubili proti trenutno prvouvrščeni ekipi Cimos Koper.

Ribničanje so začeli agresivno v obrambi in hitro v napadu, tako, da so z nekaj protinapadi povedli 3:1. Koprčani so jih ujeli na 4, potem pa sta se ekipi “lovili” vse do rezultata 7:7. V tem obodbju se je že v 5. minuti poškodoval Vladimir Osmajić, ki mu je eden od igralcev Ribnice nerodno padel na nogo in nekoliko načet gleženj se je dokončno “zvil”. Sledile so nekoliko boljše minute domačinov, saj je koprska barka potegnila nekoliko hitreje, zbežala za dva gola, a so jih gostje spet ujeli na 10. Sledil je nov pobeg Cimosa in delni izid 3:0 za domačine. Polčas se zaključil z najvišjo prednostjo Kopra v tem delu gre – štirimi zadetki razlike.

Drugi polčas so bolje začeli domačini, ki so najprej pobegnili na 5 golov prednosti, sredi polčasa pa je razlika dosegla 7 golov (24 : 17). Gostje so znali izkoristiti padec zbranosti v domači vrsti in z nekaj hitrimi protinapadi po tehničnih napakah Koprčanov znižali vodstvo na 4 gole (25 : 21).

V zaključku tekme so rumeno-modri spet nekoliko bolj zbrano odigrali v napadu in s hitrejšim tempom v napadu tekmo mirno pripeljali do konca. Imeli so tudi 9 golov prednosti, tekmo pa zaključili z osmimi goli razlike. Med občinstvom je bil tudi legenda jugoslovanskega rokometa Radivoje Krivokapić, ki je spremljal nečaka Milorada.

V tekmo so Koprčani vložili toliko energije, kot je bilo nujno potrebno za zmago. Začetek tekme ni bil obetajoč, a so do polčasa stvari že postavili na svoje mesto. Na začetku drugega dela tekme so povedli za sedem golov in zatem dovolili, da so se Ribničani približali na štiri gole zaostanka. V zaključku tekme so z dobro obrambo, ki je v drugem polčasu dovolila le deset golov, razliko spet dvignili do končnih osmih golov razlike.

Če potegnemo črto: ne preveč razburljiva tekma, ki zaradi kakovostne razlike med ekipama ni imela pravega naboja. Kljub temu pa smo videli preveč neobičajnih odločitev sodniškega para, ki sta občinstvu še enkrat več pokazala, da “kompenzacije” ne morejo biti del rokometne igre.

Statistika tekme

Cimos Koper – Ribnica Riko hiše 32 : 24 (18 : 14)

Dvorana Bonifika, gledalcev 500, sodnika: Kavalar in Cvetko (Celje), delegat: Potočnjak

Cimos Koper
Dobelšek 1, Brumen 9, Čemas, Bombač 3, Poklar 1, Džono 1, Škof (17 obramb), Krivokapić 6, Skube 2, Vran, Mlakar 2, Konečnik 1, Rapotec 4, Bogunović, Bundalo 2, Osmajić
Trener: Fredi Radojkovič
Izključitve: 4 minute; 7-metrovke: 5/4

Ribnica Riko hiše:
Merhar 1, Andoljšek 1, Grebenc, Klarič, Mikulin 1, Lisjak, Jelinić 2, Pucelj 3, Abrahamsberg 8, Batinić, Mikanovič 2, Torlo (16 obramb), Perovšek, Kapular, Košmrlj
Trener: Mirko Toplak
Izključitve: /; 7-metrovke: 1/1