Šport

1. krog rokometne končnice za obstanek 2010/2011: Šmartno Herz FB – Ribnica Riko Hiše 26:35 (11:19)

Šmartno – S tekmo v Šmartnem-dvorana Pungrt, se je pričelo razigravanje za mesta od 7. do 12. Že v uvodnih minutah se je pokazalo, kdo je gospodar na igrišču, saj je bil v prvi četrtini tekme rezultat že 4:10. Za to obdobje je bila značilna slaba realizacija domačih igralcev, za Riko hiše pa hitra igra s številnimi protinapadi.

Polčas se je končal pri razultatu 11:19 za Riko hiše. V nadaljevanju so igralci Šmartnega poskušali z menjavo obrambe, toda za kaj več kot znižanje razultat na 17:22 ni bilo dovolj zbranosti in koncentracije. Ekipa Šmartnega je  nastopila brez poškodovanega Kržeta, Šmejc pa je stopil na igrišče samo za izvajanje  najstrožje kazni. Za Riko hiše so v zadnjem delu tekme zaigrali tudi mlajši (Andoljšek 1, Batinič 1,Merhar, Lisjak…), kar so domači igralci izkoristili in omilili poraz, saj so najvišje vodstvo gostujoče ekipe 23:35 znižali na končni 26:35.